Rychlý kontakt

Základní škola 

Nové Město nad Metují  
Komenského 15 

Nové Město nad Metují
54901   
Královéhradecký kraj

con_tel 491 474 264  
con_fax 491 470 544

emailButton zskom@zskom.cz

    reditel@zskom.cz

   Vzájemným učením - cool pedagog 21. století (CZ.1.07/1.3.00/51.0007).

     esf

rorysskola

plakat

erasmus

„Turisťák jsme zvládli s přehledem“

 

     Letošní turisticko-adaptační kurz žáků 6. ročníků, ze ZŠ Komenského, se nesl v duchu pohody, her a poznávání. Děti se naučily pracovat s buzolou, poznávat pamětihodnosti České republiky, zjistily jaký je rozdíl mezi topografickými a turistickými značkami a mnoho dalšího. Na jeden den k nám zavítali pracovníci novoměstského Mandlu a věnovali se dětem v poznání nejen sebe sama, ale i stmelování kolektivu. Tento program bude pokračovat po celý rok na naší škole. Dětem se také podařilo překonat nástrahy, které na ně čekaly v lanovém centru.
     Mnozí dlouho hledali odvahu svézt se na koních, ale nakonec se to většině podařilo. Výlet na Masarykovu chatu a Šerlišský mlýn za krásného počasí, už byla jen odměna. Nechyběly samozřejmě ani sportovní aktivity. Závody v krytém plaveckém bazénku a turnaj mezi kamarády ve fotbale byly krásnou tečkou našeho týdenního pobytu na chatě Prim v Orlických horách.

 

 foto 1   foto 2

 

Jídelna

Pondělí

23.října 2017

Polévka rajčatová s těstovinovou rýží
1.Pražské brambory, červená řepa
2.Kuřecí játra na slanině, houskové knedlíky
3.Krupicová kaše s kakaem, cukrem a máslem
Přídavek: domácí moučník

Scio

Certifikát společnosti Scio

globe2015

mleko2
ovoce2

Mrkev 2017

pg_0001a

rodice vitani