Rychlý kontakt

Základní škola 

Nové Město nad Metují  
Komenského 15 

Nové Město nad Metují
54901   
Královéhradecký kraj

con_tel 491 474 264  
con_fax 491 470 544

emailButton zskom@zskom.cz

    reditel@zskom.cz

   Vzájemným učením - cool pedagog 21. století (CZ.1.07/1.3.00/51.0007).

     esf

rorysskola

plakat

erasmus

RADOST Z NOVÉ KNIHOVNY

 

     Od nového školního roku se v ZŠ Komenského těšíme z nové knihovny. Místnost prošla velkou rekonstrukcí ještě před prázdninami, kdy proběhly stavební úpravy, umístění regálů a nového nábytku včetně relaxačního koutku. Většina knih sem byla přemístěna ze stávajících knihoven 1. a 2. stupně. Během prázdnin se knihovna rozrostla o řadu nových knížek, které škola dostala jako sponzorské dary od nakladatelství a také od rodičů. Tímto bychom chtěli všem, kteří přispěli, moc poděkovat. Konečně máme knihovnu, na kterou můžeme být právem hrdí.
    
Malým i velkým čtenářům tak knihovna může nabídnout nejen knihy a časopisy ale i přístup na internet. Velmi nás těší, že se stala místem odpočinku, relaxace a v neposlední řadě i výuky při hodinách čtení, literatury a cizích jazyků. Všichni jsme krásným prostředím moderní knihovny nadšení, přímo totiž vybízí ke čtení knížek. Scházíme se zde i každý den o velké přestávce a dvakrát týdně v rámci školního klubu. Nejoblíbenějším místem je relaxační koutek, kde byste však o velké přestávce volné místo hledali marně.

„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost.“ (Jan Amos Komenský)

 

       Mgr. Markéta Poláčková - správce knihovny

 

        foto 1       foto 2    

Jídelna

Pondělí

23.října 2017

Polévka rajčatová s těstovinovou rýží
1.Pražské brambory, červená řepa
2.Kuřecí játra na slanině, houskové knedlíky
3.Krupicová kaše s kakaem, cukrem a máslem
Přídavek: domácí moučník

Scio

Certifikát společnosti Scio

globe2015

mleko2
ovoce2

Mrkev 2017

pg_0001a

rodice vitani