Rychlý kontakt

Základní škola 

Nové Město nad Metují  
Komenského 15 

Nové Město nad Metují
54901   
Královéhradecký kraj

con_tel 491 474 264  
con_fax 491 470 544

emailButton zskom@zskom.cz

    reditel@zskom.cz

   Vzájemným učením - cool pedagog 21. století (CZ.1.07/1.3.00/51.0007).

     esf

rorysskola

plakat

erasmus

Banát 2016 - zpráva č. 3 (neděle)
 
     Službu pro tentokrát převzala skupina číslo 2. Jako vždy došla k pekaři pro pečivo ke snídani a udělala čaj. Za chvíli jsme se všichni sešli u snídaně a po snídani jsme šli dělat pozvánky na bazar a poté jsme pozvánky šli rozvěšet po vesnici.
     Odpoledne jsme šli na mlýnky,ale ještě před tím jsme se šli podívat do kostela a potom už jsme konečně vyrazili na cestu.   Cestou jsme si povídali, sbírali lesní jahody, fotili a když jsme tam konečně došli, tak jsme rozdělali oheň a na něm si opekli buřty. A potom se všichni rozeběhli k vodě, na jejímž toku se nacházela soustava vodních mlýnků. Když se všichni dost vykoupali, tak jsme se vydali zpátky.
     Poté co jsme se vrátili, tak jsme měli čas na to, aby jsme zjišťovali recepty do kuchařky, kterou plánujeme vytvořit. Potom byla večeře. Měli jsme knedlíčkovou polévku, řízky s bramborovou kaší a nakonec i nějaký zákusek. Bylo to výborné. Následovala chvilka volna a holky se během ní sešli u zrcadla aby se trošku upravili na diskotéku.
     Po diskotéce, která se celkem vydařila, jsme šli spát,  jelikož nás další den čekala zajížďka do Svaté Heleny.
 
   Eliška Likavcová
 

Jídelna

Pátek

22.září 2017

Polévka zeleninová jemná
1.Přírodní rybí filé, vařené brambory, obloha
2.Vepřový paprikáš, houskové knedlíky
3.Žemlovka s jablky
Přídavek: mrkev

Scio

Certifikát společnosti Scio

globe2015

mleko2
ovoce2

Mrkev 2017

pg_0001a

rodice vitani